Повернутися до звичайного режиму

Історія нашого закладу

В 1943 році фронтові події закинули в Савинці військового фотокореспондента «Известия» Георгія Зельма. В село щойно вступили партизани. Кореспондент клацнув затвором фотоапарата в той момент, коли якийсь хлопчина прибивав вивіску «Савинська сільрада». З радістю і навіть з урочистистю дивиться на неї дідусь. Він ніби говорить : «Здрастуй, рідна Радянська влада!». Не можуть відірвати очей від дорогих слів жінка-колгоспниця Ганна Лещенко з хлопчиком Віталиком. Життя, на яке посягнули фашисти, наше радянське життя, ПЕРЕМОГЛО і переросло в селище міського типу.

/Files/images/storya_shkoli/савинська селищна рада.jpg

На північ від центра селища у 1962 році побудований велетень цукрової промисловості України – Савинський цукровий завод, з житловим масивом багатоквартирних двоповерхових будинків. А де живуть радянські трудівники,там є і діти. Для дітей будуються розкішні приміщення дитячих ясел, садків і шкіл.

/Files/images/storya_shkoli/завод.jpg

Діти працівників заводу відвідували школи залежно від віку: молодші школярі ходили до Заярської початкової, а учні середніх і старших класів – до Савинської середньої школи в центрі села. Щоб діти працівників заводу шкільного різного віку могли навчатися поруч з місцем проживання і роботи батьків, цукрове підприємство побудувало нову чотириповерхову шкільну споруду. Відкриття відбулося в 1964 році, і вона відразу отримала статус Савинської середньої школи №2, а до її складу увійшла початкова Заярська школа. У рік відкриття нової відкриття нової середньої школи за парти сіли 432 учні, хоча заклад розрахований на 920 місць.

/Files/images/storya_shkoli/фото школи _старе.jpg

Слід зазначити, що Заярська початкова школа, учнівський і педагогічний колективи якої влилися до складу Савинської середньої школи №2, теж мала власне минуле. Вона почала роботу в повоєнний час і існувала як окрема установа до 1964 року. У 1956 році Заярську початкову школу укрупнили, приєднавши до неї школу, яка почала освітню діяльність у 1943 році як Савинська неповна середня школа №2. Через зменшення кількості учніву 1955 році Савинську неповну середню школу №2 реорганізували в початкову. Директорами закладу працювали Ірина Денисівна Шишкіна (1952-1954 рр.), Ольга Андріївна Бабенко (1954-1955 рр.), Антоніна Петрівна Лещєнко (1955-1956 рр.).

Директорами Заярської початкової школи за весь час її існування після війни працювали Йосип Тимофійович Міщенко (1947-1948 рр.), Микола Михайлович Таран (1948-1949 рр.), Т.А.Коляда (1949-1950 рр.), Євдокія Назарівна Величко (1950-1956 рр.), Антоніна Петрівна Усик (1956-1964 рр.).
Таким чином, сучасна Савинська середня школа №2, хоча й побудована у 1964 році, але є послідовницею традицій повоєнних шкіл – Савинської неповної середньої школи №2 та Заярської початкової школи.

/Files/images/storya_shkoli/Таран м.м..jpg




Першим директором Савинської середньої школи №2 був Таран Микола Михайлович.

Призначення на керівництво він отримав 2 червня 1964 року, коли будівництво школи ще повністю не було закінчено. В кошторисі на той час грошей не було. Тож довелось їздити в обласний комітет партії, в обласні організації, адже без наочних посібників, обладнання навчальних кабінетів програми виконати буде важко.






1 вересня 1964 року – початок занять. Перший день у новій школі.

/Files/images/storya_shkoli/перший клас.jpg

Перший дзвінок подав учень першого класу Юра Кожемякін. В перший день занять за парти сіли 432 учні. Це менше половини тієї кількості, яку могла прийняти школа. Адже тут 920 місць.
Контингент учнів 1-4 класів був набраний з Заярської початкової школи, яка розміщувалась у селянських хатах по вулиці Шевченка. Учнів старших класів було забрано з середньої школи №1. Дані про кількість учнів в перший навчальний рік є різні: за спогадами одних працівників школи їх було 432 учні,а за іншими даними 511 учнів.
В розпорядженні вчителів були лише крейда і класна дошка. Наочних посібників не було. Але учні, як писав в своїх спогадах перший директор школи Таран Микола Михайлович, тяглися до знань. Багато випускників школи проходили по конкурсу у ВУЗи і технікуми. Пізніше вони стали висококваліфікованими спеціалістами сільського господарства, промисловості, освіти, медицини, вченими.
В перші роки школи учням довелось збирати і виносити залишки будівельних матеріалів: цегли, цементу, трісок, тощо.

/Files/images/storya_shkoli/перший випуск.jpg

Весною 1965 року учні під керівництвом вчителів за школою посадили фруктовий сад. Кожен клас, кожен учень знав своє дерево.
Весною 1967 року перед школою був посаджений сквер.

ї/Files/images/storya_shkoli/фото саду.jpg

В школі вирувало життя. Проводилось багато позашкільних заходів, в яких приймали активну участь учні школи: Новий рік, першотравневі свята.

/Files/images/storya_shkoli/перша лінійка.jpg

Йшли роки, школа міцнішала, поступово поповнювалася навчальними приладами, посібниками. По дисципліні, успішності займала одне з перших місць району.


/Files/images/storya_shkoli/Попов.jpg

В кінці вересня 1971 року директором нашої школи був призначений Попов Олександр Дмитрович. Під його керівництвом в школі була проведена робота по впровадженню кабінетної системи. В цей період кабінети української мови, математики, географії, російської мови були оснащені технічними засобами навчання. На той час це були найкращі кабінети в районі. Велику допомогу а матеріальному оснащенні школи надав директор цукрового заводу Шаронов Іван Васильович.

Пропрацювавши три роки в нашій школі Олександра Дмитровича було призначено завідувачем районним відділом освіти. Чергова заміна керівництва школи відбулась у 1973 році і внесла новий подих в життя школи. Ці зміни відбулись з призначенням нового директора школи Скрипника Івана Калиновича.



/Files/images/storya_shkoli/Скрипник.jpg

Велику увагу Іван Калинович приділяв професійному навчанню. За його керівництва було відкрито автоклас, був придбаний автомобіль, побудовано два гаражі. Тепер учні мали можливість разом з атестатами про середню освіту отримувати посвідчення водія.
Створювались агітбригади, які приймали участь у районних оглядах, художній самодіяльності і займали призові місця.






/Files/images/storya_shkoli/Слабун.jpg


У 1977 році школа почала новий виток свого життя. Директором був призначений Слабун Василь Данилович.В цей час в школі були організовані літні табори праці та відпочинку, які знаходились біля річки Дінець. Крім цього цукровий завод виділяв кошти для туристичних поїздок по містах Радянського Союзу.







/Files/images/storya_shkoli/кійко.jpg


В 1984 році за станом здоров'я Василь Данилович залишив свою посаду директора. Йому на заміну прийшов Кійко Олександр Іванович.







В 1985 році на базі школи відкрили перший клас шести річок, було створено всі умови для навчання і відпочинку. Савинська ЗОШ №2 була однією з перших в районі в організації цієї справи. Велика увага приділялась переобладнанню кабінетів школи. Створені кабінети фізики, трудового навчання (майстерні), біології, української мови та літератури, математики, спорткомплекс. Школа була однією з найкращих шкіл у районі, відзначалася грамотами, цінними подарунками. Школа не раз була відзначена районним відділом освіти.
Дирекцією школи був взятий курс на залучення до роботи своїх випускників. Серед них: Тиха Ольга Вікторівна, Касьяненко Ольга Миколаївна, Теницька Людмила Василівна, Терно Надія Іванівна, Бабенко Лариса Степанівна, Ковальчук Віктор Іванович, Скирда Ірина Іванівна, Рудак Микола Володимирович, Шарпан Віталій Савелійович, Касьянов Сергій Олександрович.
Традицією стали щорічні поїздки дітей на екскурсії в Прибалтику, Молдову, Грузію, Москву, Ленінград, Харків, які спонсорував цукровий завод, на чолі якого стояв Ліхнякевич Леонід Леонідович.
В 1989 році школа відзначила своє 25-річчя з залученням всіх випускників з 1964 по 1989 рік. в цей час Ковальчук Віктор Іванович почав знімати всі цікаві події життя школи на відео.

/Files/images/storya_shkoli/років.jpg

В 2002 році Кійко Олександр Іванович подає заяву з проханням звільнити з посади директора школи за станом здоров'я.

/Files/images/storya_shkoli/харченко.jpg



Директором школи в 2002 році була призначена Харченко Наталія Миколаївна, яка до цього часу пропрацювала 10 років заступником директора з навчально-виховної роботи.





За станом на 2012 рік, в закладі навчалися 188 учнів, викладав 21 педагог. За відмінне навчання 45 випускників школи отримали золоті і срібні медалі.

/Files/images/storya_shkoli/христич.jpg


В 2013 році на посаду директора школи призначено Христич Оксану Анатоліївну, яка до цього часу працювала заступником директора з виховної роботи. За її участі було виконано проект реконструкції нашої школи на навчально-виховний комплекс.







/Files/images/storya_shkoli/рудак.jpg

З 2014 року Савинську ЗОШ №2 очолює Рудак Раїса Григорівна – педагог вищої категорії, яка має педагогічне звання «Старший вчитель» та працює в школі вже 33 роки.









В 2015 році школа відзначила своє 50-річчя з залученням всіх випускників з 1964 по 2015 рік.

/Files/images/storya_shkoli/IMG_1-1.JPG

З вересня 2015 року на базі Савинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 створили Савинський навчально-виховний комплекс, який поєднав під спільним дахом дошкільне виховання дітей зі шкільною освітою.

З вересня 2018 року Савинський навчально-виховний комплекс реорганізовано в Савинську філію Комунального закладу "Савинський ліцей Балаклійської районної ради Харківської області", який поєднує дошкільний та шкільний підрозділи.

з 01 вересня 2018 року Савинський НВК реорганізовано в Савинську філію КЗ «Савинський ліцей»,а з червня 2021 року змінено назву на "Савинська філія Савинського ліцею Савинської селищної ради Ізюмського району Харківської області".

/Files/images/pedagogchniy_kolektiv/20.jpg

З 2020 року завідувач філії - Коновалова Аліна Юріївна, яка має вищу педагогічну освіту за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Математика», вчитель математики та інформатики; спеціаліст І кваліфікаційної категорії, педагогічний стаж 10 років.

У 20201/2022 навчальному році в шкільному підрозділі навчається 102 учнів, в дошкільному підрозділі функціонує дві групи, в яких виховується 29 вихованців.

  • 1-4 класів – 40 учнів;
  • 5-9 класів – 62 учні;

В 2021 році випустились:

  • Випускників 9 класу: 5 учнів;

У 2021/2022 навчальному році педагогічний колектив нараховує 22 педагогічних працівника, з них 16 педагогів мають вищу освіту, 1 – базову вищу, 5 чоловік - середню спеціальну. Звання «Старший вчитель» мають 4 педагоги. Вищу кваліфікаційну категорію мають 9 чол., І кваліфікаційну категорію – 6 чол., категорію «спеціаліст» – 3 чол., категорію "молодший спеціаліст" - 4 чол.

Кiлькiсть переглядiв: 1384

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.