Повернутися до звичайного режиму

Поради психолога випускникам

/Files/images/oformlennya/kvitu.gif

Підготовка до іспиту

Спочатку підготуй місце для занять: прибери із столу зайві речі, зручно розташуй потрібні підручники, посібники, зошити, папір, олівці і тому подібне. Психологи радять ввести до інтер'єру кімнати жовтий і фіолетовий кольори, оскільки вони підвищують інтелектуальну активність. Для цього достатньо якої-небудь картинки в цих тонах.

Склади план занять
  • Спершу визнач: хто ти – «сова» чи «жайворонок»
  • Складаючи план підготовки на кожен день, чітко визнач, що саме сьогодні будеш вивчати (не взагалі «трохи позаймаюся», а які саме розділи і теми).
  • Почни з найважчого, з того розділу, який знаєш найгірше. Але, якщо тобі важко зосередитися, можна розпочати з того матеріалу, який для тебе найприємніший та найцікавіший.
  • Чергуй заняття і відпочинок, скажімо, 40 хвилин занять, потім 10 хвилин – перерва. Можна в цей час помити посуд, полити квіти, зробити зарядку, прийняти душ.
  • Не треба прагнути до того, щоб прочитати і запам’ятати весь підручник.
  • Готуючись до іспитів, ніколи не думай про те, що не впораєшся із завданням, а навпаки, подумки малюй собі картину тріумфу.
  • Залиш один день напередодні іспиту на те, щоб знову повторити всі плани відповідей, ще раз зупинитися на найважчих питаннях.
  • Думка про те, що за останню ніч треба вивчити найбільшу частину матеріалу – помилкова. Не перевтомлюйся!
  • У день складання іспиту необхідно з'явитися до місця здачі іспиту не спізнюючись, краще за півгодини до початку тестування.
  • На початку тестування вам повідомлять необхідну інформацію (як заповнювати бланк, якими буквами писати, як кодувати номер і так далі).
  • Будь уважний!!! Від того, як ти запам'ятаєш всі ці правила, залежить правильність твоїх відповідей!
Секрети успішнішої тактики виконання тестових завдань:

Зосередься! Намагайся максимально сконцентруватися і забути про тих, хто знаходиться навколо. Для тебе повинні існувати лише текст завдань і годинник, що регламентує час виконання тесту. Квапся неспішно! Жорсткі рамки часу не повинні впливати на якість твоїх відповідей. Перед тим, як вписати відповідь, перечитай питання двічі і переконайся, що ти правильно зрозумів, що від тебе вимагається.

Почни з легших завдань! Почни відповідати на ті питання, в знанні яких ти не сумніваєшся, не зупиняючись на тих, які можуть викликати довгі роздуми. Тоді ти заспокоїшся, голова почне працювати ясніше і, звільнившись від знервованості, зможеш спрямувати енергію на важчі питання.

Пропускай!

Треба навчитися пропускати важкі і незрозумілі завдання. Пам'ятай: у тексті завжди знайдуться такі питання, з якими ти обов'язково впораєшся. Безглуздо недобрати балів лише тому, що ти не дійшов «до своїх» завдань, а загострював увагу на тих, які викликають у тебе труднощі.

Читай завдання до кінця! Поспіх не повинен приводити до того, що ти прагнеш зрозуміти умови завдання «за першими словами» і добудовуєш кінцівку у власній уяві. Це вірний спосіб зробити прикрі помилки в найлегших питаннях.

Думай лише про поточне завдання! Коли ти бачиш нове завдання, забудь все, що було в попередньому. Як правило, завдання в тестах не зв'язані одне з одним, тому знання, які ти застосував в одному питанні (вже, припустимо, вирішеному тобою), як правило, не допомагають, а лише заважають концентруватися і правильно вирішити нове завдання.

Ця порада дає тобі і інший безцінний психологічний ефект – забудь про невдачу в минулому завданні (якщо воно виявилося тобі «не по зубах»). Думай лише про те, що кожне нове завдання – це шанс набрати бали.

Виключай!

Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати відразу правильний варіант відповіді, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє сконцентрувати увагу всього на одному-двох варіантах, а не на всіх п'яти-семи (що набагато складніше).

Заплануй два круги!

Розрахуй час так, щоб за дві третини всього відведеного часу пройтися по всіх легких завданнях («перший круг»). Тоді ти встигнеш набрати максимум балів на тих завданнях, відповіді на які легко знайти, а потім спокійно повернутися і подумати над важкими, які тобі спочатку довелося пропустити («другий круг»).

Перевір!

Залиш час для перевірки своєї роботи, щоб встигнути пробігти очима і виправити помилки.

Вгадуй!

Якщо ти не впевнений у виборі відповіді, але інтуїтивно можеш віддати перевагу одній відповіді, то інтуїції слід довіряти! При цьому вибирай такий варіант, який, на твій погляд, має велику вірогідність.

Не засмучуйся!

Прагни виконати всі завдання, але пам'ятай, що на практиці це нереально. Враховуй, що тестові завдання розраховані на максимальний рівень труднощів, і кількість вирішених тобою завдань може бути достатньою для гарної оцінки.

Бажаємо успіху!

Кiлькiсть переглядiв: 575

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.